سرطان سینه

سرطان سینه

داروخانه آنلاین داروسیتی

سرطان سینه و 5 نکته مهمی که شما باید در مورد سینه های خود بدانید.

چه زمانهایی باید تست سینه را انجام دهید؟

آیا می توانید ریسک ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهید؟

ادامه این پست را بخوانید تا به جواب سوالاتتان برسید و 5 نکته مهم را بخاطر بسپارید.

 

سابقه خانوادگی یا وراثت تنها یک عامل از چندین عامل ابتلا به سرطان سینه هست.

یک باور اشتباه در مورد سرطان سینه که رایج هم هست، این است که فکر کنید چون سابقه خانوادگی سرطان سینه ندارید شما در معرض خطر به این نوع سرطان نیستید. ولی باید بدانید که تنها 12 درصد از افرادی که مبتلا به سرطان سینه هستند سابقه خانوادگی این بیماری را داشته اند.دیگر ریسک فاکتور هایی که شما باید آنها را مد نظر داشته باشید شیوه زندگی کم تحرک و هورمون تراپی هایی هست که در طول دوران زندگی داشته اید.

 

تست کردن سینه هایتان را هر چه زودتر شروع کنید و از 40 سالگی ماموگرافی را انجام دهید.

شما باید از سن18سالگی یه تست سالانه درمطب پزشک داشته باشید و از سن 40 سالگی سالانه ماموگرافی انجام دهید. هم چینین شما باید یک تست ماهانه در پایان دوره قاعدگی که سینه ها سفت تر هستند انجام دهید و هر گونه تغییر مانند احساس یک توده و یا تورم و درد، ترشح غیر معمول از نوک سینه ها و یا تو رفتگی نوک سینه را به پزشک خود گزارش کنید.

توجه داشته باشید که این تستها صرفا جهت بهبود کیفیت زندگی شما هستند. نه اینکه بخواهد استرس و وسواس شما در مورد بیماری را بیشتر کند.

همچنین این را بدانید که همیشه هر توده ای در سینه شما به معنای سرطان نیست و ممکن است یک کیست باشد و یا غدد شیری که متورم شده اند و یا…! پس نترسید و هر گونه تغییری را بدون استرس و احساس شرم،حتما به پزشک متخصص خود بگویید.

سرطان سینه

سینه های سفت و متراکم به معاینات دقیق تری نیاز دارند.

بسیاری از بانوان سینه های متراکم تری دارن که به معنای این است که بافت غده ای شامل سلول های تولید کننده شیر و بافت الیافی بیشتر است تا بافت چربی. بعضی بر این باورند که سینه اهی متراکم در خطر بیشتری نسبت به ابتلا به سران سینه هستند. این در حالی است که ریکس فاکتور های مهم تری چون سن و افزایش وزن وجود دارد.

اما این نوع سینه ها به معاینات دقیقتر نیاز دارند تا آنجا که ممکن است به اسکن التراسوند(MRI) نیاز باشد.

سرطان پستان

هورمون تراپی(HRT) می تواند رشد سرطان را تقویت کند.

خیلی از بانوان برای کاهش عوارض یائسگی از داروهای هورمونی استفاده می کند. درست است که این دارو ها سبب ایجاد سرطان نمی شوند اما استروژن موجود در این دارو ها می تواند به سلول های در حال رشد سرطان سینه سوخت رسانی کند!

 

به راش های ایجاد شده روی سینه توجه داشته باشید.

سرطان التهابی سینه یک سرطان تهاجمی است که به صورت راش ها و یا علائمی مانند :

  • قرمزی
  • تورم
  • درد و سوزش
  • منافذ پوست بسیار بزرگ شده

بروز می کند. در ابتدا ممکن است این راشها یک درماتیت و یا عفونت بافت سینه شناخته شود و آنتی بیوتیک تجویز شود. در صورتی که بعد از 5 روز به آنتی بیوتیک جواب ندهد ،پزشک شما باید به فکر نمونه برداری از پوست ناحیه پستان باشد.

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.